Shopping Trolley Rollator
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | XT4 |
| Product Size: | 31.5*48*105cm |
| Basket Size: | 31.5*30*40cm |
| Folding Size: | 38*21*105cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 3.4kg / 4.1kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 24kg / 26kg |
Product features and display:





























Customer satisfaction:








FAQS:
Q1: What is your terms of packing?
A1: Generally, we pack our goods in brown cartons. If you have legally registered patent, we can pack the goods in your branded boxes after getting your authorization letters.
Q2: What is your terms of payment?
A2: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery. We'll show you the photos of the products and packages before you pay the balance.
Q3: What is your terms of delivery?
A3: EXW, FOB, CFR, CIF, DDU.
Q4: How about your delivery time?
A4: Generally, it will take 30 to 60 days after receiving your advance payment. The specific delivery time depends on the items and the quantity of your order.
Q5: Can you produce according to the samples?
A5: Yes, we can produce by your samples or technical drawings. We can build the molds and fixtures.
Q6: What is your sample policy?
A6: We can supply the sample if we have ready parts in stock, but the customers have to pay the sample cost and the courier cost.
Q7: Do you test all your goods before delivery?
A7: Yes, we have 100% test before delivery.
Q8: How do you make our business long-term and good relationship?
A8:1. We keep good quality and competitive price to ensure our customers benefit ; 2. We respect every customer as our friend and we sincerely do business and make friends with them, no matter where they come from.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: shopping trolley rollator, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Shopping Foldable TrolleyYou Might Also Like
Send Inquiry

















