Rollator Shopping Trolley
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | XT8 |
| Product Size: | 31.5*52*105cm |
| Basket Size: | 31.5*30*30cm |
| Folding Size: | 38*23*105cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 3.0kg / 3.7kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 21.5kg / 23.5kg |
Product features and display:





























Customer satisfaction:








FAQS:
1. Who are we?
Shangxin Caster is the top manufacturer for caster wheels and accessories that established since 2009 in Ningbo, Zhejiang.
2. How can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
3.What can you buy from us?
PU casters,, nylon casters, TPE casters, floor locks, leveling feet.
4. Why should you buy from us not from other suppliers?
we produced high quality caster wheels and leveling feet which passed Reach205 and rohs testing, ISO2009:2015
5. What services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB, CFR, CIF and customized;
Accepted Payment Currency:USD ,EUR, and customized;
Accepted Payment Type: T/T, L/C and negotiation;
Language: English
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: rollator shopping trolley, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
You Might Also Like
Send Inquiry
















