Shopping Trolley Carts
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | F2 |
| Product Size: | 31.5*44*91cm |
| Basket Size: | 31.5*30*40cm |
| Folding Size: | 38*21*91cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 2.6kg / 3.3kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 18.5kg / 20.5kg |
Product features and display:


























Customer satisfaction:








FAQS:
Q:Are you a factory or trading company?
A: We are a manufacturer in Ningbo, Zhejiang Province. Welcome for your visiting us.
Q:How can I get a sample to check your quality?
A: After price confirmation, we are honored to send you. If the model you want is in stock, free samples is available.
Q:What kind of material we use?
A:Top quality TPU, TPE, PP, PA, STAINLESS STEEL, PHENOLIC RESIN, CAST IRON ETC.
Q:How can I make OEM or ODM orders?
A:Tell us your requiements and what the model do you want, we will offer you the best quotation. We have experience for OEM&ODM for 1o years with 2 well-equid R&D teams.
Q: How about the quality of your protector?
A: Our factory is mainly producing high quality TPU caster wheels, and the OEM/ODM item. Our product manufacturing process and quality contral standard is effective.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: shopping trolley carts, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Hand Carts For GroceriesYou Might Also Like
Send Inquiry


















