Modern Shopping Carts
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | F6 |
| Product Size: | 31.5*52*92cm |
| Basket Size: | 31.5*30*40cm |
| Folding Size: | 38*23*92cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 2.8kg / 3.5kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 20kg / 22kg |
Product features and display:


























Customer satisfaction:








FAQS:
1.How long i can receive after payment?
About 3-5 days send out after payment
2.Why do you support small orders?
Small batch orders can make our customers have no risk of stocking, customers can buy the products they need at any time, without
worrying that the goods can't be sold.
3. How long can you ship for large quantities of orders?
For large orders, we will give customers proofs and quotations. After confirming the details, we will report the time to the
customer according to the order quantity. Normally, it can be produced within 15 days.
4.Whats your shipping method?
To ensure you receive goods quickly,we will not choose cheaper sea shipping and method without any logistics information.We will
choose DHL,TNT,FeDex,UPS,SF_express.Also we can choose other shipping method as customer's request
5.How can i get the sample ?
We support free sample,you only need to pay shipping fee is ok,you can get them about 3-5 days.
6. What kind of after-sales service we can get?
We will assign different customer service to different customers. And the customer service will recommend different hot sale
products according to the customer's situation and requests, to ensure that the customer's business will become bigger and bigger.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: modern shopping carts, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Home Shopping CartsYou Might Also Like
Send Inquiry

















