Shopping Carts For Home Use
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehousae equipment etc.
Porduct Introduction:
The HH2 Shopping Cart for Home Use is a brand new addition to the market.
The materials used also contribute to its quiet operation. The quiet wheels, coupled with the excellent build quality, make for a reliable and convenient cart that is ideal for any home use.
Product Photos:


Specification:
| Product model | HH2 |
| Product Size: | 31.5*48*105cm |
| Basket Size: | 31.5*30*30cm |
| Folding Size: | 38*21*105cm |
| Loading Capacity: | 20kg |
| Product dimensions: | 92*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 3kg / 3.8kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 92*33*56cm |
| Packing number: | 5 PCS |
| N.W/ G.W: | 15kg / 17kg |
Product features and display:






























Customer satisfaction:








FAQS:
1.Why choose us?
We are leading supplier of caster wheels in Ningbo China since 2009. We not only supply products but also provide a solution for ODM and OEM services. And we built the know-how system in design ,material , mould, packing and QC.
2. Can I have a sample order?
Yes, we welcome sample order to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
3. What about the order lead time?
Stock order can be shipped out in 7 days after received your payment.For customized products,it depends on the quantity,normally it will take 20 -25 days for production.
4. How to proceed an order?
Firstly, let us know your requirements or application.
Secondly, We quote according to your requirements or our suggestions.
Thirdly, customer confirms the sample and places payment for formal order.
Fourthly, We arrange the production and shipping.
5. Is it OK to print my logo on product?
Yes. Please inform us formally before our production and confirm the design firstly.
6. When we receive the products,find any items missing or defective,how should
we do?
Please contact us asap,we will check and give you best solution soon.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: shopping carts for home use, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
You Might Also Like
Send Inquiry

















