Small Grocery Shopping Carts
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | DH6-G |
| Product Size: | 35*53*88cm |
| Basket Size: | 35*35*40cm |
| Folding Size: | 43*23*99cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 42.5*14.5*93.5cm |
| Product N.W / G.W: | 3.45kg / 4.65kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 93.5*47*47cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 24kg / 26.5kg |
Product features and display:


























Customer satisfaction:








FAQS:
1. Are you a trading company or factory?
A: We are a real factory located in Ningbo, Zhejiang, China.
2. What is the MOQ for your products?
A: The MOQ is different from the different product. Usually the MOQ is 100pcs per model.
3. What is the leadtime for the bulk order?
A: Usually it is 20 days for 1000pcs.
4. What is the warranty for your goods?
A: 24 months.
5. Can you do OEM and ODM?
A: We have more than 14 years experience to do OEM and ODM
6. Do you have any certificate for your products?
A: YES, ISO9001:2015, REACH205, ROHS ETC.
7. What are your main products?
A: We spealize in caster wheels and accessories, hand carts, floor locks and leveling feet.
8. Do you accept paypal?
A: Yes, we accept paypal, T/T and west union.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: small grocery shopping carts, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
You Might Also Like
Send Inquiry


















