Metal Shopping Carts With Wheels
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehousae equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | 606-ZD |
| Product Size: | 38*45*91cm |
| Folding Size: | 45*24*91cm |
| Loading Capacity: | 20kg |
| Product dimensions: | 49*17*49cm |
| Product N.W / G.W: | 3kg / 3.5kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*47*51cm |
| Packing number: | 10 PCS |
| N.W/ G.W: | 30kg / 32.5kg |
Product features and display:





















Customer satisfaction:








FAQS:
1 May I buy samples from you? Can I get a free sample to test?
For what we have in stock, Samples are free to test if you are willing to pay shipping
cost. For ODM samples, we will charge sample cost in the first time, and refund you
in your bulk order.
2 What payment method do you accept?
T/T(Bank transfer), Western Union, Paypal, etc.
3 Can you put my brand name (logo) on these products? Do you accept OEM/ODM?
Yes, we accept OEM service, not only your logo, but also color card, package, etc. We
satisfy every request from our customer as long as we can do.
For ODM, we have many experienced technicians, able to provide solutions for your re-
quest in short time.
4 May I know the status of my order?
Yes if you request. Our professional sales will update you the manufacturing status in
time.
5 What's the leading time?
It depends. Many factors influence the leading time, such as the order quantity, produc-
tion schedule and etc. We will confirm the leading time for each order.
6 How will you deliver my goods to me?
For Small cargo, we suggest to ship by express like DHL, UPS, Fedex, TNT, etc, door to
door service.
For medium and urgent cargo, we suggest to ship by air, to the local airport.
For large and bulk cargo, sea shipping is strongly suggested.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: metal shopping carts with wheels, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Home Depot Shopping CartsYou Might Also Like
Send Inquiry
















