Personal Shopping Carts For Groceries
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehousae equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | 606-WB |
| Product Size: | 38*45*91cm |
| Folding Size: | 45*24*91cm |
| Loading Capacity: | 20kg |
| Product dimensions: | 88*47*13cm |
| Product N.W / G.W: | 2.5kg / 3.5kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*47*51cm |
| Packing number: | 8 PCS |
| N.W/ G.W: | 20kg / 22.5kg |
Product features and display:





















Customer satisfaction:








FAQS:
1. Are you manufacturer?
A: Yes, we have factory in Ningbo, China and also has own brand AZY.
2.Can you accept OEM & ODM?
A: Yes, we can. If you need and customized service, please contact us.
3.How can we guarantee quality?
A: We are focus on CASTER WHEELS for several years and have professional team in R&D. We have strict inspection before shipment.
4.Could you offer sample?
A: Yes, please contact us if you need any sample.
5.What can I buy from you?
A:industrial use casters, floor locks, leveling feet, hand carts etc.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: personal shopping carts for groceries, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
No InformationYou Might Also Like
Send Inquiry


















