Home Depot Shopping Carts
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehousae equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | 602-ZD |
| Product Size: | 38*45*91cm |
| Folding Size: | 45*24*91cm |
| Loading Capacity: | 20kg |
| Product dimensions: | 49*17*49cm |
| Product N.W / G.W: | 2.2kg / 2.7kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*47*51cm |
| Packing number: | 10 PCS |
| N.W/ G.W: | 22kg / 24.5kg |
Product features and display:





















Customer satisfaction:








FAQS:
1. MOQ:
For common products, we don't have MOQ limit, you can order any quantity you want if we have stocks.
If you need wheels with your specification, logo, packing, etc, please negotiate with us.
2. Delivery date:
About 25 days after order confirmed.(maybe it's slower than other sellers, it's because we need time to make sure and test the material quality. quality is our priority!)
3. OEM Service:
We can produce casters with your logo, brand, packing. MOQ is 500pcs/model.
If your trail order is less than 200pcs.
4. Warranty:
All our casters are with 1 year warranty.
During the warranty time, if any scales is out of service because of quality problem,
we will send you spare parts and teach you how to repair until problem solved.
and we will afford all the freight cost for warranty.
5. Payment Method:
L/C at sight, T/T, Western Union and Paypal are all available.
6. Visit our factory:
Welcome visit our factory at any time, and we will pick up you.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: home depot shopping carts, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
You Might Also Like
Send Inquiry

















