Shopping Carts Folding
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | F8 |
| Product Size: | 31.5*52*92cm |
| Basket Size: | 31.5*30*40cm |
| Folding Size: | 38*23*92cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 3.3kg / 4.0kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 23.5kg / 25.5kg |
Product features and display:


























Customer satisfaction:








FAQS:
Q1: What's your mainly product?
A: Leveling feet, PU casters, rubber wheels, nylon casters, phenolic wheels, floor locks, PP casters, scaffolding casters, the
casters from light duty to heavy duty casters and accessories.
Q2: How can I get a sample to check your quality?
A: Contact us and we will arrange free samples to you.
Q3: Do you offer OEM and ODM services?
A: Yes, OEM or ODM is welcome.
Q4: How long does the normal delivery time take?
A: About 25-30 days.
Q5: What is your terms of delivery?
A: FOB, CIF and EXW.
Q6: What's your payment term?
A: By T/T, 30% advanced deposit after confirm order, 70% should be paid before shipment.
Q7: How long is the warranty of your products?
A: 1 year.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: shopping carts folding, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Modern Shopping CartsYou Might Also Like
Send Inquiry

















