Collapsible Shopping Carts
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | XF8 |
| Product Size: | 31.5*52*92cm |
| Basket Size: | 31.5*30*40cm |
| Folding Size: | 38*23*92cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 3.4kg / 4.0kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 24kg / 26kg |
Product features and display:


























Customer satisfaction:








FAQS:
1. who are we?
We are based in Zhejiang, China, start from 2009,sell to Eastern Europe(40.00%),Western Europe(20.00%),Southeast Asia(10.00%),South America(10.00%),South Asia(5.00%),North America(5.00%),Southern Europe(5.00%),Central America(5.00%). There are total about 11-50 people in our office.
2. how can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
3.what can you buy from us?
light and heavy loading casters, floor locks, leveling feet, shopping trolleys etc.
4. why should you buy from us not from other suppliers?
Professional sales of caster wheels and accessories. At present, sales offices have been established in Guangzhou, Ningbo,with a group of high-quality sales and technical management personnel
5. what services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB,CIF,EXW;
Accepted Payment Currency:USD,EUR,HKD,CNY;
Accepted Payment Type: T/T,L/C,PayPal,Western Union,Cash;
Language Spoken:English,Chinese,Spanish,Japanese,Portuguese,German,Arabic,French,Russian,Korean,Hindi,Italian
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: collapsible shopping carts, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Utility Shopping CartsYou Might Also Like
Send Inquiry

















