Shopping Bags Trolley
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehousae equipment etc.
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | T6-XH |
| Product Size: | 31.5*52*105cm |
| Basket Size: | 31.5*30*30cm |
| Folding Size: | 38*23*105cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 2.8kg / 3.5kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 20kg / 22kg |
Product features and display:





























Customer satisfaction:








FAQS:
Q: Are you a manufacturer or a trade company?
A: We are a manufacturer located in Ningbo China. You are welcome view our REACH205 and ROHS testing report.
Q: The products look good, how about the quality?
A: We make these products in line. We have standards to make sure the quality is good for it's price. We provide extra accessories for wholesale orders in case something gets damaged in the delivery parcel.
Q: Are they easy to install?
A: It depends. DIY may be easy to someone, and not to someone else. There is an instruction sheet shipped with the product. We also have a video about the install process.
Q: I want wholesale. Is price negotiable?
A: Yes, it's slightly negotiable. We have offered very sincere price in the listing, because we don't want to waste customers time bargaining. However and as always, the more you order, the better price we can offer.
Q: Can I get a sample before I place an order?
A: Yes, as long as you pay for it. But delivery cost of only one sample may be very expensive as the amount does not the minimum requirement for sea shipping. So you or we need to check with delivery agent about freight before buying a sample.
Q: Do you do customization?
A: Sure, we do OEM and ODM, but you have to meet a specific MOQ.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: shopping bags trolley, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Eco Shopping TrolleyYou Might Also Like
Send Inquiry

















