Home Shopping Carts
Model No.: F4
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Application: material handling wholesale store, supermarket, leisure industry, sporting goods, houseware goods, homelife industry, warehouse equipment etc.
Send Inquiry
Chat Now
Product Introduction
Porduct Introduction:
Product Photos:


Specification:
| Product model | F4 |
| Product Size: | 31.5*44*91cm |
| Basket Size: | 31.5*30*40cm |
| Folding Size: | 38*21*91cm |
| Loading Capacity: | 20~30kg |
| Product dimensions: | 88*33*14cm |
| Product N.W / G.W: | 2.7kg / 3.4kg |
|
Material: |
Aluminum |
| Carton Meas: | 87*33*53cm |
| Packing number: | 7 PCS |
| N.W/ G.W: | 19kg / 21kg |
Product features and display:


























Customer satisfaction:








FAQS:
Q: Are you a factory?
A: Yes, we are factory of hand carts, wheels casters and accessories, Ningbo, Zhejiang. We have more than 15 years of experience, welcome to visit our factory.
Q: Are the quality of your product guaranteed?
A: We have QC to control the quality one by one, our product also have REACH205 ISO9001 ROHS certification. All our products we provide 12months warranty,If there are any defective items,pls contact us directly,we will help you to solve it.
Q:Free samples are aviliable?
A: Yes, we are very glad to send free sample to you, and you only need to tell us your address and pay for the shipping fee.
Q:Are you support make OEM/ODM Special order for me?
A: Yes,of course.if you wanna to make special order,pls tell us your needs,we will design it for you. Print your own logo, color, your design,we are all welcome.
Q:How about the MOQ?
A: we warmly welcome low MOQ orders,1pcs,5pcs,20pcs we are accepted too.pls feel free to contact us for the first order,we are looking for long time cooperation with you.
Any further questions please kindly let us know by sales@shangxincaster.com or whatsapp + 86 152 5836 8162
Hot Tags: home shopping carts, China, suppliers, factory, buy, free sample, made in China
Previous
Shopping Trolley CartsYou Might Also Like
Send Inquiry

















